Aplikacja Curve 2022

Jak działa Curve

Karta Curve

Karta Curve

Karta Curve to brytyjski Fin-Tech, który oferuje kartę płatniczą. Karta debetowa wydawana przez operatora usługi Curve jest bardzo specyficzna, ponieważ różni się od innych kart płatniczych. Stanowi ona swego rodzaju pomost, czy hub, łączący naszą kartę z terminalem płatniczym, lub bramką płatniczą w Internecie.

Przy pomocy aplikacji mobilnej możemy dopisywać kolejne karty do naszej karty Curve, i dzięki temu swobodnie z nich korzystać, bez konieczności posiadania ich przy sobie w momencie transakcji.

Dlatego do korzystania z Curve niezbędne będzie posiadanie nowoczesnego smartfona, obsługującego dedykowaną aplikacje. Jednak nie powinno to stanowić dla nas żadnego problemu, ponieważ aplikacja jest bardzo prosta w obsłudze i przejrzysta. Korzystanie z niej na pewnie nie sprawi nikomu trudności.

Aby korzystać z usługi Curve w sklepach stacjonarnych, lub wypłacać gotówkę z bankomatu, należy zaopatrzyć się w fizyczną kartę. Karta Curve może być używana również do transakcji bezdotykowych, co dodatkowo poprawia funkcjonalność usługi.

Jak działa usługa Curve

Zasada działania usługi jest bardzo prosta. Przypisując naszą kartę płatniczą lub kredytową do aplikacji Curve, dajemy jej prawo do obciążania naszej przypisanej karty. Dzięki temu w momencie wykonywania transakcji kartą Curve środki pobierane są z aktualnie wybranej w aplikacji karty. Po wykonanej płatności możemy zablokować kartę, lub aktywować inną.

Dzięki takiemu działaniu usługi Curve, nie musimy nosić przy sobie wielu kart, jednak możemy nadal z nich skorzystać w razie potrzeby. Karta Curve posiada jeszcze wiele innych zalet, na przykład możliwość płatności w obcej walucie.

Korzyści z posiadania karty Curve

Podstawową korzyścią z użytkowania karty Curve jest opisywane już powyżej bezpieczeństwo transakcji. To jednak nie wszystko, operator karty oferuje również wiele dodatkowych korzyści.

Płatności w obcej walucie są przeliczane na złotówki po bardzo korzystnym kursie. Dzięki temu unikniemy uciążliwych opłat bankowych za przewalutowanie. Nie musimy się także martwić o to, w jakiej walucie jest przeprowadzana płatność. Karta Curve zajmuje się wszystkim za nas.