Konto przez Internet

bez wychodzenia z domu

Konto bankowe bez kuriera

Konto bez kuriera

Z konta bankowego korzysta prawie każdy, jednak nie wszyscy mają takie same wymagania jeśli chodzi o ten produkt bankowy. Dla wielu osób najważniejszy będzie sposób zakładania rachunku bankowego. Z tego wpisu dowiesz się, co oznacza konto bankowe bez kuriera.

Do czego może służyć konto bankowe

Rachunek osobisty może służyć do wielu rzeczy, jednak podstawową funkcją konta bankowego jest obsługa płatności wykonywanych przez klientów. Mam tutaj na myśli głównie płatności bezgotówkowe, wykonywane przy użyciu karty płatniczej lub kredytowej.

Jednak aby z konta mogły wypływać pieniądze, muszą się najpierw tam znaleźć. Podstawowym źródłem zasilania konta bankowego jest dla większości osób przelew od pracodawcy. Pieniądze, które otrzymujemy co miesiąc za pracę, stanowią regularne wpływy na konto bankowe.

Korzystając na co dzień z konta bankowego, chcielibyśmy, aby nie były nam naliczanie dodatkowe opłaty za transakcje. Praktyka niestety pokazuje, że takich zupełnie darmowych kont jest bardzo mało. Większość banków wprowadziła opłaty za używanie kart płatniczych.

Nie są to co prawda zbyt duże kwoty, jednak kiedy podsumuje się wydatki z całego roku, może się okazać, że wydaliśmy dosyć sporą kwotę na obsługę płatności bankowych. Jaki jest więc sposób na uniknięcie opłat bankowych ?

Jak unikać opłat bankowych

Podstawowa sprawa, to zapoznanie się z cennikiem usług bankowych. Szeroko reklamowane konta za darmo, lub konto za zero złotych, jest bardzo często tylko chwytem reklamowym. Jest oczywiście możliwość uniknięcia tych opłat, ale wymaga to spełnienia określonych warunków dodatkowych. Jakie to warunki ?

Po pierwsze aktywne korzystanie z konta. Tego typu slogan znajdziemy w prawie każdym cenniku usług bankowych. Nikt nie określił co to dokładnie oznacza. Czytając jednak dokładnie regulamin korzystania z konta, aktywne z niego korzystanie oznacza, że będziemy regularnie zasilać swoje konto określoną kwotą.

W większości banków będzie to kwota od 500 do 1000 zł. Tyle musimy wpłacić co miesiąc, aby uniknąć opłat za prowadzenie rachunku, oraz za obsługę karty. Dla większości osób, które posiadają tylko jedno konto bankowe, taki warunek nie będzie stanowił żadnego wyzwania.

Jeśli jednak posiadasz kilka dodatkowych kont, na których nie ma zbyt dużego ruchu gotówki, warto dokładnie przyjrzeć się naliczanym co miesiąc opłatom. Czasami dobrym rozwiązaniem będzie po prostu zrezygnowanie z karty płatniczej.

Jeśli z konta nie korzystamy na co dzień, taka karta może się okazać zbędna. W przypadku konieczności wypłaty środków możemy w dowolnym momencie przelać je na inne konto, do którego będziemy posiadać kartę bankomatową.

Otwieranie konta bankowego bez kuriera

Aby założyć konto bankowe bez kuriera, należy wybrać bank, który taką możliwość oferuje. Na szczęście jest ich coraz więcej. Właściciele banków rozumieją zmieniające się nawyki klientów, i starają się wychodzić im naprzeciw.

Najlepszym sposobem na konto bez kuriera jest skorzystanie z aplikacji mobilnej. Zakładanie konta w telefonie jest bardzo proste, i nie wymaga żadnej dodatkowej wiedzy z dziedziny bankowości, czy wybitnych umiejętności obsługi sprzętu elektronicznego.

Aplikacja bankowa poprowadzi Cię krok, po kroku. Na początek wprowadzasz swój numer telefonu komórkowego, a następnie potwierdzasz otrzymanie wiadomości tekstowej.

Drugim krokiem będzie wpisanie w aplikacji podstawowych danych osobowych i adresowych. Konieczne będzie również wykonanie fotografii dokumentu tożsamości.

Na koniec potwierdzasz swoją tożsamość przez wykonanie zdjęcia twarzy, czyli robisz tzw. selfie. System komputerowy banku automatycznie porówna dane z dowodu osobistego, oraz te, wprowadzone we wniosku.

Jeśli wszystkie dane będą zgodne, Twoje konto zostanie aktywowane. Od tego momentu będzie można już korzystać z konta, wpłacać na nie pieniądze, czy wykonywać przelewy online.