Wirtualne biruo

Na współczesnego przedsiębiorcę, chcącego prowadzić własną firmę, czyha wiele problemów i przeszkód, z którymi będzie musiał się uporać, począwszy od procedur rejestracyjnych, aż po papierkową robotę w biurze firmy. Są jednak pewne sposoby, aby tego wszystkiego uniknąć i ułatwić sobie pracę maksymalnie, jak tylko się da.

Jak wykorzystać wirtualne biuro

W kwestii zakładania i rejestracji firmy trzeba przyznać, że Polska nie należy do krajów, w których byłoby to szczególnie proste i bezproblemowe. W 2020 roku w rankingu gospodarek „przyjaznych” biznesowi – Doing business – w kategorii „Zakładanie firmy” Polska uplasowała się na 113 miejscu, co biorąc pod uwagę fakt, że brano w nim pod uwagę 183 kraje, zdecydowanie nie jest dla nas powodem do radości czy dumy.

Jak więc widać utrudnienia formalne mamy zagwarantowane, a co dopiero mają powiedzieć osoby, które nie mają tego typu doświadczenia i załatwianie takich spraw w urzędach jest dla nich czarną magią? W takiej sytuacji lepiej zwrócić się z prośbą o pomoc do kogoś bardziej doświadczonego – może być to nasz znajomy, ale jeśli nie mamy nikogo takiego pod ręką, możemy skontaktować się z jednym z wielu wirtualnych biur. Na czym to polega?

Wirtualne biuro, za niewielką opłatą, pomoże nam w założeniu firmy i konta w banku, a także udostępni adres do rejestracji firmy (siedzibę firmy). Jest to bardzo istotne, gdyż nie każdy dysponuje lokalem, który mógłby mu posłużyć za siedzib.

Kolejną kwestią, która dla laików może okazać się kłopotliwa, jest prowadzenie biura i związana z nim tak zwana papierkowa robota. Nawet w małych firmach istnieje konieczność prowadzenia korespondencji czy księgowości, co, jeśli nie posiadamy odpowiednich kwalifikacji, wiąże się z koniecznością zatrudnienia dodatkowych osób, często też z przygotowaniem dla nich miejsca pracy. Oczywiście wiąże się to z kolejnymi kosztami, dlatego lepiej skusić się na inne opcje. Wiele ze wspomnianych „e-biur”, jak na przykład wirtualne biuro Avista w Krakowie wśród dodatkowych usług oferuje także prowadzenie księgowości.

Jako że prowadzenie korespondencji (telefon, poczta, faks, e-mail) i obsługi sekretarskiej w trzech językach (polski, angielski, rosyjski) jest wliczone w cenę standardowego pakietu, możemy wszystko załatwić jednym telefonem i skupić się na działalności swojej firmy.

To oczywiście nie koniec zalet korzystania z usług firm typu wirtualne biuro – wiele z nich oferuje także inne, dodatkowe usługi, które mogą przydać się naszej firmie. W przypadku wspomnianego biura Avista jest to na przykład tłumaczenie przysięgłe i specjalistyczne dokumentów w wielu językach świata.

Wirtualne biuro dla firmy, podsumowanie

Jak więc widać, zakładanie firmy i prowadzenie jej biura może być łatwiejsze, niż nam się wydaje. Wystarczy jedynie zlecić je doświadczonym specjalistom i można odetchnąć z ulgą.